نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن

این روزها استفاده از کاغذ دیواری طرفدار و تقاضا های زیادی دارد.
این همه طرفدار و تقاضا چه دلیلی دارد؟!
کاغذ دیواری مزیت های فراوانی نسبت به رنگ روغن و گچ دارد.
اما این مزیت ها چیست؟
در این مقاله به بیان چند مورد از چندین موارد میپردازیم.
کاغذ دیواری، فاقد بوی زننده در زمان نصب است.
زمانی که قرار بر استفاده از رنگ روغن است؛ یکی از مشکل های اساسی بوی رنگ و تینر و مواد شیمیایی است که اهالی خانه گاهی مجبور به ترک محل زندگی تا پایان کار هستند.
از طرفی وسایل های خانه باید با دقت و حساسیت خاصی جمع آوری بشوند تا رنگ روغن آسیبی به آنها نزند!
از طرفی مدت زمان رنگ آمیزی طولانی تر بوده و حتی بعد از پایان کار؛ باید مدتی نگران خشک شدن رنگ روغن روی دیوار باشیم و با این حساب عملا تا مدتها درگیر رنگ آمیزی خواهیم بود.
از طرفی هم تنوع در رنگ روغن و رنگ آمیزی منزل؛ بسیار محدود و کم است.
نهایت استفاده از شابلون ها و طرح های محدود است که بازهم تمیز از آب درآمدن آن جای خود دارد!!
اما در نصب کاغذ دیواری توسط یک نصاب ماهر و زبر دست ؛ ما نه وقتی تلف میکنیم، نه تنوع کمی را شاهدیم و نه بوی بدی تا مدتها روی وسایل و خانه امان باقی خواهد ماند.
اگر قصد بازسازی منزل داریم؛ اگر ساختمان سازی داریم؛ چرا از رنگ روغن استفاده کنیم که علاوه بر کاستی های گفته شده؛ چند روز بعد شاهد ترک خوردن آن باشیم؟
نصب کاغذ دیواری تنها با چسب بی مو و بی ضرری برای ریه و سیستم تنفسی انسان همراه است. سرعت بالای نصب و تنوع در طرح های مختلف آن این همه طرفدار دارد نسبت به رنگ روغن.
عده ای استفاده از رنگ روغن را نشانه ی نو بودن منزل میدانند و تقریبا وحی منزل بین ساختمان سازهای این دوره شده است! اما باید ذکر کنیم که بعد از مدتی ترک ترک شدن، پوسته پوسته شدن و یکنواخت شدن دیوارهای رنگ روغنی شما را وادار به استفاده از کاغذ دیواری میکند.
مسئله ی بعدی که دید بعضی هارا نسبت به کاغذ دیواری کمی منفی میکند؛ علاوه بر تفکر سنتی ، داشتن یک دید محدود و دیدن کاغذهای قدیمی و فسیل شده است!!
امروزه بازار کاغذ دیواری انقدری طرح و جنس و مدل های متفاوت ارایه داده است که شما تنها با یکبار بازدید حضوری از آلبوم ها متوجه این پیشرفت چشمیگیر خواهید بود.
مطلب مهمی که وجود دارد این است که خیلی از متقاضی ها دلشان می خواهد کاغذ دیواری هر چه بهتر و زیبا تر و مرتب تر روی دیوار بنشیند اما نگران ایجاد حباب ها و چروک هایی هستند که احتمالا در منازل دوستان و آشناها مشاهده کرده اند.
اگر نصاب کاغذ دیواری که کار شمارا انجام میدهد نابلد باشد؛ بله! قطعا استفاده از همان سیستم سنتی رنگ روغن بهتر خواهد بود!
اما شما اگر کار را به کاردان واگذار کنید؛
بهترین نتیجه را میگیرید.
یک نصاب کاغذ دیواری ماهر میداند که زمان مواجه با با دیواری که رنگ روغن دارد از چه چسبی برای کاغذ استفاده کند و نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن را چگونه انجام دهد.
یک نصاب حرفه ای کاغذ دیواری میداند زمان مواجه با دیواری که گچ است چه برخوردی کند! چه چسبی بزند یا چطور پستی و بلندی ها را اصلاح و تعمیر کند.
نصاب کاغذ دیواری که کارشناس باشد قطعا میداند که زمان برخورد با دیوار گچی و روغنی باید ابتدا پرایمر استفاده کند و بعدچسب مناسب را متناسب با دیوار انتخاب کند.
گاهی هم لازم میشود که ابتدا رنگ روغنی خاصی را روی دیوار تمام گچ بزنند و بعد کار را شروع کنند که تمام اینها زمان بازدید از منزل توسط یک نصاب کاردان و کارشناس برنامه ریزی خواهد شد.
شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون آرین آرایه این امکان را برای شما فراهم میکند که در کمال آرامش، با بهترین خدمات و بهترین تیم طراحی منزل خود را کاغذ دیواری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *